Architektura
Nowoczesne ogrzewanie domu

rp_nieruchomosci52.jpgWiększość domów jednorodzinnych budowanych w Polsce to nadal tradycyjne konstrukcje murowane. Jednocześnie jednak stawia się coraz większe wymagania dotyczące izolacji cieplnej oraz szczelności okien. Dzięki temu zmniejsza się zapotrzebowanie na energię konieczną do ogrzewania. Nie zmienia to jednak ilości energii, która jest wykorzystywana do ogrzewania ciepłej wody użytkowej.

Istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań pozwalających na ogrzewanie budynku. W związku z dosyć wysokimi cenami tradycyjnych paliw opałowych powstają różne alternatywne rozwiązania, które mają zapewnić obniżenie wydatków. W większości domów nadal montuje się tradycyjne kotły grzewcze na gaz ziemny, olej napędowy lub stałe paliwo. Coraz większą popularność zyskuje jednak ekologiczne i oszczędne rozwiązanie jakim jest pompa ciepła. Taka inwestycja jednak nadal budzi pewne obawy. Wynikają one przede wszystkim z faktu, że jest to stosunkowo nowa technologia, a koszty wykonania takiej pompy są wyższe od montażu tradycyjnych rozwiązań.

Nasze ciekawe artykuły tematyczne o architekturze:

About the author

Zobacz także nasze inne wpisy:

Frazy kluczowe: durobet ceny, Drepo zadaszenia tarasów, przesłony wodoszczelne, fluorokrzemian glinu, armatura łazienkowa Apavisa, Wiedzopedia, Minikoparka Gorlice, Szamba Betonowe Piaseczno, złomowanie auta tarnobrzeg, Vademecum elektryka SEP, pantomograf Gliwice