Deska tarasowa modrzew syberyjski
Kolektor słoneczny ? dobra inwestycja?

rp_nieruchomosci37.jpgZakup, montaż i eksploatacja kolektora słonecznego nie są tanie. Producenci kolektorów przekonują, że takie rozwiązanie bardzo szybko się zwróci dzięki dodatkowej energii, którą można uzyskać z takiego źródła.

Jednocześnie jednak trzeba pamiętać o tym, że prognozy opłacalności kolektorów słonecznych opierają się w dużym stopniu na stałym wzroście cen tradycyjnych paliw takich jak węgiel i gaz. Tymczasem brak dowodów na to, że takie zmiany rzeczywiście będą następować w dłuższej perspektywie czasu. Należy także brać pod uwagę fakt, że klimat w naszym kraju nie sprzyja produkcji energii przy pomocy kolektorów ze względu na stosunkowo małe ilości światła. Światła słonecznego jest mało zwłaszcza zimą, czyli w czasie, gdy zapotrzebowanie na energię jest największe.

Montaż kolektora słonecznego może okazać się korzystnym rozwiązaniem w przypadku uzyskania dofinansowania na pokrycie części takiej inwestycji. Doinwestowanie może oznaczać pokrycie większości kosztów co znacznie zwiększa opłacalność inwestycji.

Nasze ciekawe artykuły tematyczne o architekturze:

About the author

Zobacz także nasze inne wpisy:

Frazy kluczowe: balayage fryzjer kraków, certyfikat flange fitter, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, kawitacja kielce, rodogosz ogrody, kubota l3200 cena, Wiedzopedia, Tynk silikonowy Lakma, elwix torba, Fotoodmładzanie żary, kaplica Santori