Deska tarasowa modrzew syberyjski
Budowa tradycyjnych fundamentów

architektura_miniTradycyjne fundamenty to najpopularniejsze rozwiązanie wykorzystywane w czasie budowy domów jednorodzinnych. Istnieje kilka różnych metod, które można wykorzystać w celu przygotowania takich fundamentów.

Budowanie zaczyna się zazwyczaj od montażu tak zwanego deskowania ław, które następnie jest wykorzystywane jako forma na beton. Taka technika jest jednak stosunkowo pracochłonna i kosztowna. W niektórych przypadkach można zaoszczędzić sobie pracy i wylać fundamenty bez deskowania. Takie rozwiązanie znajduje zastosowanie w przypadku niedużych, parterowych domów stawiane na spoistym gruncie. W takich warunkach można wylać beton bezpośrednio do wykopu.

Ściany fundamentowe mogą mieć różną konstrukcję. Obecnie ten element bardzo często wykonuje się z bloczków betonowych i zaprawy cementowej. Można je także wykonać tak samo jak łatwy fundamentowe przy pomocy deskowania, będzie to jednak stosunkowo czasochłonne. Dodatkowo ściany fundamentowe powinny mieć również warstwę izolacji termicznej.

Nasze ciekawe artykuły tematyczne o architekturze:

About the author

Zobacz także nasze inne wpisy:

Frazy kluczowe: Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, etykiety inspekcyjne na zamówienie, żwir siany ostrów, Tanie multiplikatory, rodogosz ogrody, złomowanie auta tarnobrzeg, blog początkującego elektronika, endoskop laryngologiczny sinutronic, Vademecum elektryka SEP, Stojaki na ulotki - Brooklyn, drążenie foremników